Resuscytacja krążeniowo - oddechowa, oraz badanie podstawowych parametrów ludzkiego organizmu

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ, ul. Bankowa 9
aula.
4 x 45 minut
warsztaty
Pierwsza pomoc, podstawowe parametry ludzkiego organizmu: tętno, rytm serca, pojemność oddechowa, temperatura.
Podczas 4 godzinnych zajęć uczniowie będą mogli nauczyć się prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Na 4 fantomach każdy będzie mógł sprawdzić czy dobrze wykonuje resuscytację krążeniowo - oddechową. Ale zanim przystąpimy do udzielania pierwszej pomocy, musimy poznać podstawowe parametry ludzkiego organizmu, oraz nauczyć się ich mierzenia. Przy pomocy systemu SILAB, uczestnicy zajęć będą mogli zmierzyć sobie temperaturę, tętno, rytm serca, pojemność oddechową oraz stężenie tlenu w wydychanym powietrzu. Te dwa ostatnie parametry, mają nie małe znaczenie przy udzielaniu pierwszej pomocy. Na zajęcia zapraszamy uczniów w każdym wieku.